Cechy dobrej firmy przewozowej

 

autobus

Czasami potrzebujemy skorzystać z usług firmy przewozowej. Mamy bardzo dużo możliwości wyboru, ale nie wszystkie firmy jednakowo spełnią nasze oczekiwania. Jakimi cechami powinna odznaczać się firma, oferująca wynajem samochodów?

Kwestie prawne

Każde legalnie działające przedsiębiorstwo transportowe powinno podpisać z nami umowę. Jeżeli unika podpisania stosownego dokumentu, powinniśmy trzymać się od niego z daleka. Sprawdźmy dokładnie informacje zawarte w umowie. Czy wszystkie nasze dane zostały podane prawidłowo? Jeśli czegoś nie rozumiemy – dopytajmy się. Kwestie formalne powinny być dla nas jasne i zrozumiałe. Kolejną kwestią są licencje. Firmy oferujące wynajem samochodów i autokarów powinny mieć cały pakiet uprawnień na przewozy krajowe i międzynarodowe. Następnie należy się przyjrzeć kwalifikacjom przewoźników. Każdy z nich musi mieć uprawnienia do prowadzenia pojazdu, którym będziemy poruszać się po drodze. Istotne są też charaktery spedytorów: muszą to być ludzie odpowiedzialni, zrównoważeni i doświadczeni.

Flota firmy

Nie bez znaczenia jest stan techniczny pojazdów, które posiada firma, oferująca wynajem autokarów czy samochodów. Sprawdźmy koniecznie czy samochody są zadbane i w dobrym stanie. Nie muszą być piękne, ale muszą być zdolne do świadczenia usług transportowych. Jeszcze zanim wsiądziemy do pojazdu, zwróćmy uwagę na porządek we wnętrzu. Czy autokar jest regularnie sprzątany? Jaki unosi się w nim zapach? Jeśli trafimy na firmę, która nie przywiązuje uwagi do estetyki, może się okazać, że nie przywiązuje uwagi do innych, ważniejszych kwestii.

Organizacja

Przede wszystkim nie możemy sobie pozwolić na to, by przewoźnik się spóźniał. Oczywiście w życiu zdarzają się sytuacje, których nie da się przewidzieć, ale nie powinniśmy zanadto tolerować takich uchybień. Obsługa klienta powinna stać na najwyższym poziomie. Zdarza się przecież, że potrzebujemy samochodu na szczególną okazję (np. samochodu ślubnego) i gburowaty lub co gorsza spóźniony przewoźnik to ostatni człowiek, z jakim chcielibyśmy mieć do czynienia.

Profesjonalizm

Na profesjonalizm składają się wszystkie wcześniej wymienione cechy, a zarazem coś więcej. Chcemy mieć pewność, że firma, którą wybierzemy nie zawiedzie nas na żadnym polu. Przewóz osób to wymagające i odpowiedzialne zajęcie, wymaga dbania o szczegół, ponieważ w kwestii bezpieczeństwa i komfortu nie można sobie pozwolić na żadne kompromisy. Firma Ts-olsok to prawdziwi profesjonaliści, którzy sprawdzą się w każdej sytuacji. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.   

 

Przeczytaj też poprzedni artykuł: https://ts-olsok.pl/wycieczka-do-slowacji-w-wynajetym-samochodzie/