Jak wynająć autokar?

wynajem autokarów opole - ts-olsokWynajem autokarów to dzisiaj bardzo łatwa sprawa. Na rynku istnieje wiele firm, które oferują takie usługi. Jednak podejmując wybór, powinieneś wziąć pod uwagę więcej czynników niż sama cena. Poniżej podpowiadamy, o czym warto pomyśleć na tę okoliczność.

Quo vadis?

Przed wypożyczeniem autokaru warto odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. Dokąd jedziemy? Jaka jest prognoza pogody na czas wyjazdu? Jak wiele czasu zajmie nam sama podróż? Dzięki temu będziesz wiedział, czy potrzebujesz małego czy dużego pojazdu, a także czy powinien być wyposażony w takie udogodnienia jak WC czy klimatyzacja, które przydają się na długich dystansach.

Ilu pasażerów?

Im więcej miejsc ma autobus, tym droższe jest jego wynajęcie. Dlatego zawsze lepiej dokładnie określić ilość osób, jaka ma wziąć udział w wyjeździe. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której niepotrzebnie przepłacimy.

Na jak długo wynająć autokar?

Tutaj zasada jest następująca: im dłuższy czas wypożyczenia tym niższa cena w przeliczeniu za jeden dzień. Można więc powiedzieć, że im dłuższą trasę planujemy, tym bardziej opłaca się wynająć autokar.

Kto poprowadzi?

Wybór odpowiedniego kierowcy też ma znaczenie. Zazwyczaj firmy, wynajmujące samochody i autokary oferują też wynajęcie profesjonalnych kierowców. Tak czy inaczej, jeśli wyruszasz w dłuższą trasę, musisz pamiętać, że nie można prowadzić pojazdu więcej niż dziesięć godzin na dobę.  Czasem lepiej wynająć dwóch kierowców niż narażać życie swoje i innych.

O czym pamiętać przed wyjazdem?

Trzeba upewnić się, że autokar jest należycie wyposażony, ma na pokładzie apteczkę, gaśnicę i trójkąt. Warto też upewnić się, czy faktyczny stan wynajmowanego pojazdu jest zgodny z dokumentacją. Pozostaje już tylko zweryfikować uprawnienia kierowcy do prowadzenia autobusu i można ruszać w drogę!

Jeśli chciałbyś otrzymać spersonalizowaną ofertę wynajmu autokaru, skontaktuj się z nami przez formularz kontaktowy.