Co powinieneś wiedzieć o myciu auta?

jak myć auto

Czysty i zadbany samochód czy to wypożyczony, czy swój własny to wizytówka właściciela oraz kierowcy, w szczególności jeśli jest to pojazd służbowy reprezentujący firmę. Nasza firma wypożycza auta zawsze zadbane, takie do których na sam ich widok chce się wsiadać! Jak utrzymać każdy egzemplarz w nienagannej czystości? Zdradzamy proste, ale fundamentalne zasady mycia samochodów!

Myjnia automatyczna

To rozwiązanie będzie odpowiednie dla każdego, kto ceni sobie luksus i niezbyt chętnie decyduje się na własnoręczne mycie karoserii. Ponadto, myjnie automatyczne są bardzo dobrym rozwiązaniem zimą, przy bardzo niskich temperaturach, które podczas mycia auta na powietrzu mogą wyrządzić wiele szkód. Niestety zautomatyzowany proces myjni bezosobowych ma też swoje wady. Szczotki obracające się automatycznie, zwłaszcza modele starsze, mogą pozostawić wiele mikrozarysowań na powierzchni lakieru naszego samochodu. Z tego powodu radzimy korzystać z tego typu myjni, ale z umiarem, nie narażając auta na utratę połysku i koloru lakieru.

Związek z lakierem zbuduj własnymi rękoma

Eksperci zgodnie radzą – mycie lakierowanej blachy samodzielnie daje najlepsze rezultaty. Nikt nie jest w stanie tak dobrze zająć się naszym samochodem, jak my sami. Korzystając z usług ręcznych myjni obsługowych, nie mamy pewności, że pracownicy odpowiednio zadbają o nasz pojazd oraz jakich środków czystości używają. Wypełniając obowiązki porządkowe samodzielnie, możemy dobrać odpowiednie produkty dla rodzaju karoserii. Pamiętajmy, że wlanie większej ilości płynu do wiadra z wodą wcale nie musi oznaczać czystszego samochodu. Może być nam jeszcze ciężej spłukać nadmiar piany, a zbyt gęsta mieszanka może pozostawić nieprzyjemne wizualnie ślady i zacieki. Dostosujmy zatem ilość płynów wlewanych do wody, korzystając z porad producentów.

Myjąc auto dobrze jest zacząć od dachu, sukcesywnie schodząc w dół, na kołach i felgach kończąc. Po zakończeniu wszystkich czynności, spłukujemy samochód obficie wodą i wycieramy do sucha, najlepiej ściereczkami z mikrofibry. Tak  zadbanego auta pozazdrości nam niejeden znajomy, a my będziemy mogli cieszyć oko nienagannie czystym środkiem transportu wzbudzającym podziw i niejednokrotnie okrzyki zachwytu wśród innych entuzjastów czterech kółek.