Wybierasz się w podróż busem? Zobacz jak zapobiec nudzie podczas jazdy

W okresie wakacyjnym dużo osób decyduje się na wypożyczenie busa. Popularnymi kierunkami podróży niezmiennie od lat są Chorwacja, Włochy, Hiszpania i Francja. Wieloosobowej rodzinie czy grupie znajomym, lepiej jest wynająć busa, gdyż powierzchnia jaką oferuje, znacznie wpływa na komfort jazdy – zwłaszcza, gdy do pokonania jest setki kilometrów. Niestety, wielogodzinna trasa wcześniej czy później znuży pasażerów. Jak więc urozmaicić sobie czas podczas podróży? Przeczytaj koniecznie nasz poradnik.

Odpowiednia motywacja do podróży

Przed podróżą przygotuj się odpowiednio i wejdź do pojazdu z optymistycznym nastawieniem. Zadbaj więc o swój komfort psychiczny jeszcze przed podróżą. Zadaj sobie pytanie, jak lubisz spędzać wolny czas w domu. Być może słuchasz muzyki, oglądasz filmy albo czytasz książki. W takim razie, postaraj się przemycić te miłe chwile na pokład busa. To będzie strzał w dziesiątkę.

Rób różne rzeczy na przemian

Nawet najlepsza książka kryminalna wcześniej czy później się Tobie znudzi. A pamiętaj przed Tobą jeszcze wiele godzin jazdy. Zresztą nie zawsze są warunki na to, aby czytać książkę w busie, gdyż możesz jechać w nocy. Co wtedy? Zadbaj chociażby o audiobooka tej książki. Czytanie i słuchanie na przemian tej samej powieści jest idealnym rozwiązaniem. Oprócz audiobooka, słuchaj muzyki, rozmawiaj, opowiadaj innym żarty – to przecież ma być wesoła podróż.

Przygotuj odpowiedni prowiant na drogę

Pamiętaj, aby był lekkostrawny i sycący. Proponujemy różnego rodzaju owoce, gdyż dobrze nawadniają organizm. Może nie jest to idealny sposób na nudę, ale wykonujemy jakąś czynność, a przy okazji dostarczamy organizmowi zdrowej energii.

Przygotuj muzykę i filmy

Tak jak pisaliśmy powyżej – muzyka to nieodłączny kompan w każdej podróży. Tu warto się zastanowić, czy na tę okazję nie uzupełnić swojej playlisty. Wiadomo, że najlepiej słucha się swoich ulubionych wykonawców. Może jednak coś zmienić? My polecamy wybrać albumy wykonawców, których nie słuchasz na co dzień. Zapytaj też znajomych, jakie albumy polecają i ich posłuchaj. Podobnie jest z filmami i serialami – masz dobrą okazję obejrzeć zaległe produkcje.

Najważniejsza jest rozmowa

Pamiętaj, że żadne gadżety nie zastąpią pogawędki ze współtowarzyszami podróży. Warto porozmawiać na różne tematy. Luźna dyskusja podczas podróży jest na miarę złota, dzięki niej podróż z pewnością minie szybciej.  Warto zagrać również w gry towarzyskie.

Chcesz przejechać setki kilometrów i się nie zanudzić? Podejdź do sprawy kreatywnie, a na pewno coś wymyślisz. Powyższy poradnik, nie jest do końca rozwiązaniem tego problemu,  jednak może Cię zainspirować do innych ciekawszych rozwiązań. Przyjemnej podróży!